جزئیات خبر


احداث مجتمع تجاری‌اقامتی ثامن با هدف خدمت‌رسانی به زائران‌ومجاوران حضرت رضا(ع)

احداث مجتمع تجاری‌اقامتی ثامن با هدف خدمت‌رسانی به زائران‌ومجاوران حضرت رضا(ع)
1396/7/15

مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، احداث مجتمع تجاری اقامتی ثامن را اقدامی در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) عنوان کرد.
مهندس محمدرضا رئیسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این پروژه موقعیت بسیار مناسبی نسبت به حرم مطهر امام رضا(ع) دارد.
وی ادامه داد: پروژه مجتمع تجاری، اقامتی ثامن مشهد به زیربنای مفید 20780 مترمربع در 15 سقف و در زمینی به مساحت 2035 مترمربع در منطقه میدان شهدا مشهد واقع شده است.
رئیسی درباره بخش‌های مختلف این پروژه ساختمانی گفت: مجتمع مذکور در نگاه کلان به 4 بخش فروشگاه‌های خرید، سالن‌های پذیرایی، پارکینگ‌ و سوئیت‌های اقامتی تقسیم می‌شود که هر بخش مستقل است.
وی طراحی این پروژه را دارای ویژگی‌هایی خاص و بر اساس آخرین و مهم‌ترین استانداردهای جهانی دانست.
رئیسی ادامه داد: به این منظور، از سازه سیستم قاب خمشی فولادی با شکل‌پذیری متوسط در طبقات تجاری و اقامتی و همچنین از قاب ساده فولادی به همراه دیوار حائل در زیرزمین و پارکینگ‌های طبقاتی استفاده شده است و سقف‌های آن نیز دارای عرشه فولادی است که با بالاترین کیفیت در حال اجرا می‌باشد.
وی با اشاره به ظرفیت پارکینگ مجتمع ثامن، گفت: این بخش در طبقات 2- تا 5- با ظرفیت بیش از 191 خودرو در 4 طبقه به منظور تامین فضای پارک خودروهای مراجعه‌کنندگان، محل‌های بارگیری، استقرار تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، طراحی شده است.
وی ادامه داد: طبقه همکف و طبقه 1+ به بخش تجاری، طبقه 1- به هایپرمارکت، طبقات 8+ و 9+ به سالن‌های پذیرایی و همچنین طبقات 2+ تا 7+ نیز به سوئیت‌های اقامتی با زیربناهای متفاوت اختصاص دارد.
مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، یکی از مشخصه‌های بارز طراحی این پروژه را نمای آن عنوان کرد که تلفیقی از شیشه و آبشار می‌باشد.
 268-96

نظر شما