جزئیات خبر


توسط شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی صورت می‌گیرد؛

تکمیل باند پروازی و ترمینال فرودگاه بجنورد در نیمه دوم سال جاری

تکمیل باند پروازی و ترمینال فرودگاه بجنورد در نیمه دوم سال جاری
1396/6/26

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن آستان قدس رضوی از تکمیل باند پروازی و ترمینال فرودگاه بجنورد توسط این شرکت در نیمه دوم سال 1396 خبر داد.
مهندس محمدرضا رئیسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سامزنا اقتصادی رضوی بیان کرد: پروژه بهسازی و تطویل باند پروازی و احداث ساختمان ترمینال بین‌المللی فرودگاه بجنورد با زیربنای 4 هزار و 200 متر مربع و باند پرواز به طول 4 هزار 570 متر در شهر بجنورد استان خراسان شمالی با پیمان‌کاری شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در حال انجام است.
وی ادامه داد: بهسازی باند فرودگاه به طول 3 هزار و 225 متر و تطویل آن تا 4 هزار و 570 متر با عرض 60 متر، موجب شده تا نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ‌تر و همچنین انجام پروازهای بین‌المللی همچون حج، عتبات عالیات و... به طور ایمن و مناسب امکان‌پذیر شود.
رئیسی با اشاره به احداث ساختمان جدید ترمینال با ظرفیت پذیرش بیش از 100 مسافر به مساحت 4 هزار و 200 متر مربع گفت: این مهم امکان پذیرش هواپیماهای رده بالاتر مانند F100 و A320 و... و نیز پروازهای بین‌المللی را ایجاده کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به این که احداث ترمینال جدید، نیاز به ایجاد محوطه شامل پارکینگ، راه‌های دسترسی و... دارد، لذا پروژه احداث محوطه زمین فرودگاه بجنورد با مساحتی نزدیک به 20 هکتار انجام شد.
رئیسی، با بیان این که توسعه باند فرودگاه بجنورد، نیازمند تملک بیش از 54 هکتار از زمین‌های فرودگاه بوده است، گفت: پس از تملک اراضی، مساحت فرودگاه به 290 هکتار رسیده است.
وی درباره سیستم کمک ناوبری ILS نصب شده در این فرودگاه گفت: با اتمام عملیات نصب این سامانه، امکان فراز و فرود هواپیما در شب و آسمان ابری و مه‌آلود ممکن شده است.
رئیسی ادامه داد: هم‌اکنون در این فرودگاه، طی هفته، ۶ پرواز به مبدا و مقصد تهران انجام می‌شود.
وی از پیشرفت فیزیکی 98 درصدی این پروژه خبر داد و افزود: پروژه مذکور در صورت تأمین اعتبار، تا پایان تابستان سال جاری به اتمام می‌رسد.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن آستان قدس رضوی ادامه داد: ضمن این که احداث استریپ‌ها از هر طرف باند با عرض 45 متر و پارکینگ با مساحت حدود 12 هزار متر مربع نیز انجام شده است.
239-96

نظر شما