جزئیات خبر


در گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت عمران و مسکن قدس رضوی مطرح شد؛

باند دوم بزرگراه شیروان بجنورد، در راستای رفاه حال زائران حضرت رضا(ع) ساخته می‌شود

باند دوم بزرگراه شیروان بجنورد، در راستای رفاه حال زائران حضرت رضا(ع) ساخته می‌شود
1396/6/11

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن آستان قدس رضوی گفت: ساخت باند دوم بزرگراه شیروان بجنورد، اقدامی در راستای رفاه حال زائران حضرت رضا(ع) است.
مهندس محمدرضا رئیسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: کارفرمای این پروژه، اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی است و شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، به عنوان پیمان‌کار فعالیت می‌کند.
وی با بیان این که پروژه باند دوم بزرگراه شیروان بجنورد، تقاطع بابا امان و کنارگذر شمالی بجنورد، به طول 8/61 کیلومتر، بخشی از طرح عظیم احداث بزرگراه از بهشهر به قوچان است، افزود: این پروژه در مسیر تردد مردم شمال کشور به سمت شهر مشهد مقدس قرار دارد.
رئیسی ادامه داد: با اضافه شدن اجرای تقاطع بابا امان و کنارگذر شمالی بجنورد به موضوع این قرارداد، عملیات تکمیلی منعقد شده و هم‌اکنون در حال اجرا است و با اجرای این کنارگذر علاوه بر کاهش آلودگی های زیست محیطی اعم از آلودگی صوتی، هوای پاک و کاهش تصادفات را به همراه داشته و وسائط نقلیه سنگین بجای عبور از داخل شهر بجنورد از این کنارگذر تردد خواهند نمود.
وی اضافه کرد: در این محور، تاکنون یک تونل به طول 300 متر و 22 دهانه پل نیز ساخته شده است.
رئیسی با اشاره به نقش استراتژیکی این پروژه گفت: پروژه مذکور در مسیر بارگاه ملکوتی ثامن‌الائمه، حضرت رضا(ع) ساخته شده است که پل ارتباطی شهرهای شمال کشور با شرق کشور نیز می‌باشد.
وی ادامه داد: در این مسیر، همچنین 2 کارخانه پتروشیمی خراسان و سیمان بجنورد قرار دارد که جزء بزرگ‌ترین کارخانه‌های کشور به شمار می‌رود.
رئیسی اضافه کرد: از طرفی، پروژه باند دوم بزرگراه شیروان بجنورد، تقاطع بابا امان و کنارگذر شمالی بجنورد به لحاظ اقتصادی و کشاورزی از اهمیت خاصی برخوردار است و خطر تصادف رو به رو را به صفر کاهش می دهد.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن آستان قدس رضوی با اشاره به تعهد کاری و کیفیت بالای خدمات این شرکت گفت: شرکت مسکن و عمران رضوی با آگاهی کامل از خواسته‌های کارفرما و مشاور، چه به لحاظ فیزیکی و چه تامین منابع مالی پروژه، از هیچ کوششی فروگذار نکرده و در صورت وجود هر گونه مشکل، سریعا نسبت به رفع آن اقدام کرده است.
 
204-96

نظر شما